Aktualności /

WIZYTA DUSZPASTERSKA - KOLĘDA

WIZYTA DUSZPASTERSKA - KOLĘDA

sobota, 23-01-2021


Od Nowego Roku, każdego dnia trwa modlitwa przed Najświętszym Sakramentem i podczas Mszy świętej w intencji wszystkich rodzin naszej parafii. Od poniedziałku chcemy rozpocząć Wizytę Duszpasterską, zwaną kolędą. Celem takiej wizyty jest modlitwa o Boże błogosławieństwo dla rodzin na rozpoczęty rok oraz pobłogosławienie mieszkania i domowników. Ponieważ mamy nałożone restrykcje sanitarne, nie możemy tego uczynić tradycyjnie, jak w latach ubiegłych. Dlatego proponujemy następującą formę.

W wyznaczonym dniu zapraszamy przedstawicieli rodzin poszczególnych miejscowości lub ulic do kościoła, na Mszę świętą w ich intencji o godzinie 18:00. Ta Msza święta będzie transmitowana na kanale YouTube naszej parafii. Pozostali członkowie rodzin, w domu przygotowują się jak do tradycyjnej kolędy, czyli nakrywają stół białym obrusem, stawiają na nim krzyż i świece oraz wodę święconą, w którą możemy się wcześniej zaopatrzyć przy wyjściu z kościoła. Wszyscy uczestniczymy w Mszy świętej za pośrednictwem Internetu. Po zakończonej Mszy świętej kapłani udadzą się do stajenki w naszym kościele i tam odmówią modlitwy kolędowe i udzielą błogosławieństwa. W tym czasie, przedstawiciel domowników poświęci wodą święconą mieszkanie i członków rodziny. Obecni w koście przedstawiciele rodzin otrzymają obrazek z modlitwą do św. Rocha.

W kaplicach, w Dębowicy i Sulejach Msza święta w intencji rodzin będzie sprawowana w poniedziałek, 18 stycznia o godzinie 16:30. Prosimy zabrać ze sobą butelki z wodą, którą pobłogosławimy po Mszy świętej. O godzinie 18:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy, transmitowanej z naszego kościoła, na zakończenie której pobłogosławimy domy i mieszkańców.

Prosimy, aby w miarę możliwości zatroszczyć się o naszych sąsiadów, zwłaszcza w podeszłym wieku i pomóc im w przygotowaniu transmisji oraz przekazać obrazek z modlitwą.

Wiele osób przesłało już na konto parafialne ofiary z racji tegorocznej kolędy. Za wszystkie bardzo dziękujemy, gdyż pomagają one w funkcjonowaniu naszej parafii oraz w podejmowaniu kolejnych inwestycji. Rozumiemy, jak jest to trudny czas dla nas wszystkich. Tym bardziej będziemy wdzięczni za każdą ofiarę, którą będzie można złożyć w kościele (osobiście lub przez sąsiadów) albo przesłać na konto parafii, podane na stronie internetowej. Numer konta: 37 8035 0000 0000 1502 2000 0010 – w tytule wpłaty prosimy wpisać – kolęda 2021.

Rodziny, które chciałyby zaprosić księdza aby pobłogosławił nowy dom, niech zgłoszą się do zakrystii w celu umówienia terminu.  

Program wizyty duszpasterskiej:

18.01.2021 - poniedziałek

 • Dębowica
 • Świercze
 • Kolonia Dębowica
 • Nurzyna
 • Suleje

 19.01.2021 - wtorek

 • Wólka Świątkowa
 • ul. Farfak i Źródlana
 • Kolonia Gołaszyn
 • ul. Sosnowa
 • ul. Bartnia

 20.01.2021 - środa

 • ul. Międzyrzecka za torami z ulicami przyległymi: Podgórna, Wschodnia, Jeżynowa, Brzozowa oraz blok przy CPN na Międzyrzeckiej i Karwacz
 • ul. Rurowa
 • ul. Okrzei
 • ul. Kondrackiego i Zakolejna

 21.01.2021 - czwartek

 • ul. Gałczyńskiego i Konarskiego
 • ul. Orzeszkowej - domy prywatne i blok
 • ul. Broniewskiego
 • ul. Dąbrowskiej i Boya-Żeleńskiego
 • ul. Przybosia
 • ul. Tuwima
 • ul. Czechowicza
 • ul. Staffa
 • ul. Twardowskiego
 • ul. Baczyńskiego

 22.01.2021 - piątek

 • ul. Siedlecka, Stankiewicza i Łukaszewicz
 • ul. Ks. Brzóski - domy prywatne, Korczaka i Przemysłowa - domy prywatne
 • ul. Brzóski 9 A
 • ul. Brzóski 9 B
 • ul. Brzóski 15 A
 • ul. Brzóski 15 B
 • ul. Brzóski 18
 • Al. Jana Pawła II

 23.01.2021 - sobota

 • ul. Międzyrzecka przed torami, blok „Na Górce” i blok Mleczarski
 • ul. Międzyrzecka 49 A
 • ul. Międzyrzecka 49 B
 • ul. Międzyrzecka 41
 • ul. Przemysłowa 22 A
 • ul. Przemysłowa 22 B
 • Al. Kościuszki domy prywatne oraz bloki kolejowe i nowy blok
 • ul. ks. Popiełuszki i Kraszewskiego

 25.01.2021 - poniedziałek

 • ul. Słowackiego
 • ul. Krasińskiego
 • ul. Konopnickiej
 • ul. Kochanowskiego
 • ul. Reja
 • ul. Mickiewicza

 26.01.2021 - wtorek

 • Osiedle Klimeckiego 1
 • Osiedle Klimeckiego 2
 • Osiedle Klimeckiego 3
 • Osiedle Klimeckiego 5 i domy prywatne
 • Osiedle Klimeckiego 6

 27.01.2021 - środa

 • Osiedle Klimeckiego 7
 • Osiedle Klimeckiego 8
 • Osiedle Klimeckiego 9
 • Osiedle Klimeckiego 10
 • Osiedle Klimeckiego 11
 • Osiedle Klimeckiego 12
 • Osiedle Klimeckiego 13

30.01.2021 - sobota

 • Rodziny, które nie mogły uczestniczyć w kolędzie w wyznaczonym dniu a chciałyby z takiej formy błogosławieństwa mieszkania i domowników skorzystać

Msze Św.

w niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, 18.00

W kaplicach w niedzielę:
w Dębowicy 10.00
(w okresie wakacyjnym 14.00);
w Sulejach 11.00
(w okresie wakacyjnym 15.00)

w dni powszednie:
6.30, 7.00, 18.00

Więcej nabożeństw

Spowiedź Św.

w niedziele i święta:
15 min przed Mszą Św.

w I piątek miesiąca:
16:00 - 18:00

Zobacz więcej

Biuro parafialne

od poniedziałku do soboty
7:30 - 8:30
16:00 – 17.30

Telefon: 25 798-47-88

Zobacz więcej

Tweet Papieża

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM